Pracovní síla do stavebnictví navíc se vždy hodí ať už jde o zedníky, fasádníky nebo pomocné dělníky. V případě potřeby jsme schopni zajistit i celé týmy nebo jakýkoliv mix pozic, který bude potřebný včetně malířů, elektrikářů nebo topenářů.
Pomocný dělník
Pomocný dělník má na starosti manipulační práce a obsluhuje jednoduché stroje a zařízení. Také má v popisu práce jednoduché montážní práce a na těch složitějších spolupracuje se zbytkem týmu. Na jeho práci dohlíží a dělníka řídí kvalifikovaný pracovník.
Zedník
Zedník má na starosti zednické práce a úpravu povrchů. Ke své práci využívá nejrůznější materiál jako maltu, cihly, dlaždice nebo přírodní i umělý kámen. Stavební materiál si stejně jako maltu nebo beton nejprve připraví aby jej mohl následně použít při stavbě.
Fasádník
Fasádník má na starosti opravy, mytí a nátěry fasád. Práce fasádníka je velmi fyzicky náročná a zároveň pracuje ve výškách na lešeních nebo montážních plochách tak, aby se byl schopný pracovat na celé fasádě domu.
Obkladač
Obkladač má na starosti pokládku obkladů a dlažeb ať už rozměrů standardních, stejně tak ale i velkoformátových. V případě potřeby si obkladač sám seřízne hrany obkladů a dlažeb tak, aby vše sedělo jak má. Obkladač je zároveň schopný usadit i sanitární keramiku.
Dlaždič
Dlaždič má na starosti přípravu dlážděných chodníků, jejich opravu a pokládku jednotlivých dlažebních kostek tak, aby vytvořili tu správnou mozaiku. Jednotlivé dlažební kostky pokládá do předem písku, který si předem sám připraví.
Elektrikář
Elektrikář je odborník pracující s elektrickým proudem. Zároveň má na starosti práci a provoz slaboproudých a silnoproudých elektrických přístrojů. Tyto přístroje seřizuje, montuje a v případě potřeby opravuje. K práci elektrikáře je nutné střední odborné vzdělání zakončené výučním listem.
Truhlář
Truhlář má na starosti práci se dřevem, která zpracovává na výrobu a opravy dřevěného nábytku, dřevěných částí staveb jako jsou okna nebo dveře. Zároveň je schopný připravit různé užitkové předměty ze dřeva dle zadání.
Lešenář
Lešenář má na starosti montáž a následnou demontáž lešení nutného pro výškové práce. Zároveň má lešenář na starosti následnou údržbu a případné opravy lešení. Práce je prováděna z velké části ve výškách
Klempíř
Klempíř má ve stavebnictví na starosti práci s plechem ať už pozinkovaným ocelovým či měděným. Plech ohýbá, stříhá nebo spojuje a tím vytváří klempířské výrobky jako okapy, oplechování komínů a vikýřů nebo plechové střešní krytiny.
Pokrývač
Pokrývač má na starosti pokrytí střechy. V praxi to znamená, že pokládá střešní krytinu na předpřipravenou konstrukci střechy. Podle konstrukce střechy pokládá tašky, břidlice nebo například eternit.
Malíř/lakýrník
Malíř/lakýrník má na starosti aplikaci malby jak v interiérech, tak i exteriérech. V přípravné fázi musí posoudit povrch z pohledu vlhkosti, vad a čistoty a na základě toho následně zvolit vhodný pracovní a technologický postup.
Sádrokartonář
Sádrokartonář má na starosti dodávku a následnou montáž sádrokartonových konstrukcí, jako jsou příčky, stropy nebo předstěny. Dále zvládá montáž stropních podhledů, stejně jako minerálních kazetových podhledů, které jsou často využívány v komečních budovách.
Instalatér/topenář
Instalatér/topenář má na starosti instalaci rozvodů, jejich údržbu a případné opravy ať už se jedná o rozvody studené a teplé užitkové vody, vodu odpadní nebo v případě topenáře rozvody teplovodního vytápění.